5 Şubat 2023 Pazar

18

2022-2023 DÖNEMİ BÜTÇE ve AİDATLAR


2022-2023 DÖNEMİ BÜTÇE ve AİDATLAR   Eryaman 2.Etap 17467 Ada Temsilciler Kurulunun 07.07.2022 tarih ve 20 sayılı kararı ile Oy Birliğiyle kesinleşen 01.08.2022-31.07.2023 dönemi işletme bütçesi ve aidat tutarları aşağıya çıkarılmıştır. Isı döneminde sarf edilen doğalgaz yakıtı için ada bütçem...


[Devamı...]


25

KORONAVİRÜS VE AİDAT ÖDEMELERİ


KORONAVİRÜS VE AİDAT ÖDEMELERİ Kat Maliklerimizin Dikkatine, Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı COVID-19 (Koronavirüs) salgını ile ilgili olarak, devletimizin aldığı tedbirler paralelinde, Ada Yönetimi olarak ortak alanlarda, sosyal tesislerde, özellikle kapalı alanlarda...


[Devamı...]


24

SİCİL NUMARALARIMIZ DEĞİŞTİ


SİCİL NUMARALARIMIZ DEĞİŞTİ   Akbank tarafından Aboneli Tahsilat Sisteminde (ATS) yapılan bankamatik ile ödeme yapılabilmesine de imkan veren ödeme yöntemleri değişikliğine uyum sağlamak için Sicil Numaralarındaki blok adı ve daire metrekaresi hanelerinde bulunan harfler kaldırılmıştır. Ye...


[Devamı...]


28

KİMLİK BİLDİRİM FORMU


KİMLİK BİLDİRİM FORMU   DUYURU 1774 SAYILI KİMLİK BİLDİRME KANUNU GEREĞİNCE ADAMIZDA İKAMET EDEN DAİRE SAHİBİ VE KİRACI KOMŞULARIMIZDAN KİMLİK BİLDİRİM FORMU BULUNMAYANLARIN BLOK VE DAİRE NUMARALARI AŞAĞIDA GÖSTERİLMİŞTİR. BAHİS KONUSU YASA GEREĞİNCE AŞAĞIDA DAİRE NUMARASI BELİ...


[Devamı...]


29

RADYATÖR EMNİYET VANALARI HAKKINDA


RADYATÖR EMNİYET VANALARI HAKKINDA              KAT MALİKLERİNİN DİKKATİNE            KALORİFER TESİSATI İÇERİSİNDEKİ SU TAMAMEN BOŞALTILMIŞTIR. PASLANMA VE ÇÜRÜMELERE MEYDAN VERMEMEK İÇİN 01.07.2014 TARİHİNDE TEKR...


[Devamı...]

 
Simge Durumuna Getir
Mevzuat
ERYAMAN 2. ETAP 17467 ADAYÖNETİMİ Şehit Osman Avcı Mahallesi Selçuklular Caddesi 58 Soka...
KİMLİK BİLDİRME KANUNU Kanun Numarası: 1774 Kabul Tarihi: 26/06/1973 Resmi Gazete Tarihi: 11/07/19...
DİLEKÇE HAKKININ KULLANILMASINA DAİR KANUN Kanun Numarası: 3071 Kabul Tarihi: 01/11/1984 Yayımland...
Simge Durumuna Getir
Haber ve Duyurular

25


SAYIN APARTMAN SAKİNLERİNİN DİKKATİNE

Komşuluk çatısı altında bir arada yaşamak her daire sakini için önemli olan kuralların düzenlenmesiyle sağlanabilir. Ancak tüm sakinler aynı şekilde iyi bir ortak yaşam için çaba gösterdiklerinde apartman gerçek bir yuva olabilir.

Lütfen takiben sunulan maddeleri sizin ve komşularımızın davranış biçimini belirleyen ve sınırlayan kuralar olarak kabul ediniz.

1- Yasal olarak korunan dinlenme saatleri; 23:00 – 08:00 arası ve genel olarak Pazar günleri ve Resmi Tatil Günleri’dir.

Yukarıda belirtilen yasal dinlenme saatlerinde, delik delmek, çekiç ile çalışmak, yüksek sesle müzik dinlemek, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge vb. gürültülü makina çalıştırmak veya yüksek ses çıkarabilecek herhangi bir eylemde bulunmak kesinlikle yasaktır.

2- Balkonlarımız hepimizin özel kullanım alanlarıdır ve her an kullanılabileceği düşünülmelidir. Bu sebeple balkonlardan halı, kilim, sofra örtüsü, vs herhangi bir şey silkelemek yasaktır.

3-Koridorların rahat  temizlenebilmesi ve görüntü kirliliğine sebep olduğu için kapı önlerinde paspas harici, terlik ,dolap,çöp ve benzeri eşya bulundurulması yasaktır.

4-Balkonlardan ve camlardan sigara izmariti atılması, daire havalandırılmasının giriş kapısından yapılması güvenlik açısından kesinlikle yasaktır.

5-Çöpler 18.00-20.00 saatleri arasında çöp bacalarından atılmalıdır. Çöp bacalarının tıkanmaması, zedelenmemesi ve gürültüye sebep olmamak için bidon, teneke, karton vb atıklar doğrudan kat malikince B5 blok önündeki çöp odasına bırakılmalıdır.

6-Yangın merdivenlerine çamaşır asılması ve bu bölgede eşya bulundurulması yasaktır.

7-Yüksek sesle konuşulması, asansör ve ortak bölümlerde sigara içilmesi yasaktır.

8- Bina giriş kapısını sürekli kapalı tutunuz. Kapınızın zilini çalana mutlaka kim olduğunu sorunuz. Tanımadığınız kişilere kapıyı kesinlikle açmayınız.

9- Yangın merdiven kapılarını emniyet açısından mutlaka kapalı tutunuz.

10- Apartmanda tanımadığınız kişilere rastladığınızda; mutlaka kimi aradığını ve niçin apartmanda bulunduğunu sorunuz. Durumlarından şüphe duyuyorsanız lütfen yönetime en kısa sürede haber veriniz.

11- Genel düzenlemeler ve güvenlik düzenlemeleri bağlamında yukarıdaki hususlara uyulması zorunludur.

12- Kiracılar için; apartman kuralları sizinle imzalanan kira sözleşmesinin bir parçasıdır. Tüm sakinlerin huzuru için bu kurallara uyulması sağlanmalıdır.

13- Apartman kurallarına uyulmaması veya bunların dikkate alınmaması sonucunda doğan tüm hasarlardan ve ihbar zorunluluğunda doğan tüm zararlardan apartman sakinlerinin sorumlu olacağı unutulmamalıdır.

17467 ADA YÖNETİM KURULU

Bu haber toplam 90495 kişi tarafından okunmuştur.
İşlem: E-posta | Permalink

Simge Durumuna Getir
İletişim
17467 Ada Yönetimi

Şehit Osman Avcı Mah. Selçuklular Cad.
58.Sok. A1-4 Blok No:1
Eryaman / Ankara

Tel./Faks:  (312) 281 31 10
www.eryaman17467.com


Ziyaretçi Sayacı
* 01/08/2010 *
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Duyurular   |   Mevzuat   |   Fotoğraflar   |   İletişim   |   Online Hizmet Merkezi
YönetimNetTelif hakkı 2023 Eryaman 2. Etap 17467 Ada Yönetimi